کریم صفایی

وبلاگ هوادارن کریم صفایی اخبار و سخنرانی های کریم صفایی

کریم صفایی

وبلاگ هوادارن کریم صفایی اخبار و سخنرانی های کریم صفایی

کریم صفایی

در این وبلاگ که توسط جمعی از هواداران جناب کریم صفایی راهندازی شده است سعی کرده ایم نگاهی به فعالیت های ارزشمند کریم صفایی بیاندازیم و همچنین اخبار مرتبط با کریم صفایی را که در طی چند سال در مورد خدمات کریم صفایی در خبرگزاری ها منتشر شده است رو گردآوری کنیم

بایگانی
  • ۰
  • ۰

کریم صفایی : من چند بار به وزارت ورزش وقت، آقای عباسی نامه زدم اما او اجازه برگزاری انتخابات را به من نداد و یک باره از وزارت ورزش به ما دستور رسید که مربیان کره ای فدراسیون را اخراج کنید و از اول سال91 هم حقوقشان را ندهید. من با این موضوع مخالفت کردم و اجازه خواستم تا بعد از المپیک لندن مربی های کره ای به کارشان ادامه دهند. بعد از آن ساعت 10 شب حمید سجادی؛ معاون وزیر به من اطلاع دادند فردا ساعت 10 صبح مراسم تودیعه و معارفه ام است.

ه گزارش عصر خبر، سایت خانواده بزرگ ورزش نوشت: ۱۵کماندار با یک سالن ورزشی در کل کشور؛ این تنها دارایی فدراسیون تیرو کمان در نخستین گامش بود. یازده سال از آن روز می گذرد، سال ۸۲ فدراسیون تیروکمان با کریم صفایی فعالیتش را آغاز کرد و حالا که نهال ضعیف، درخت تنومندی شده خبری از پیشکسوتش نیست. سه سال پیش محمد عباسی، اولین وزیر ورزش و جوانان، چهار رییس فدراسیون را یک باره برکنار کرد، یکی از آنها رییس فدراسیون تیروکمان بود. «کریم صفایی» که خود از قهرمانان این رشته است تنها می خواست پازل قهرمانی را برای ورزشکاران جوان بعد از خود دقیق بچیند چرا که خودش مشکلات ورزشکاران را از نزدیک لمس کرده بود.
«کریم صفایی» بخشی از ناگفته های ورزشی اش را در برنامه «یک فنجان چای داغ» شبکه رادیویی ورزش بازگو کرد.

پازل قهرمانی همیشه چند تکه گم شده داشت

رییس سابق فدراسیون تیروکمان درباره این هدفش می گوید: من قهرمان تیراندازی رشته تپانچه بودم و سال های سال به عنوان تیرانداز فعالیت می کردم. آرزویم این بود علاقه مندان به رشته تیراندازی پازل قهرمانی اشان درست چیده شود. در عین حال کسانی به سمت ورزش تیراندازی بیایند که بتوانند در سکوهای جهانی و بین الملی پرچم جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز در بیاورند. وقتی روزها و شبها برای قهرمانی تمرین می کردم می دیدم که این پازل همیشه چند تکه گم شده دارد مثلا پازل قهرمانی باید مدیر فهیم و تمرین پی در پی داشته باشد. همگام با علم نوین و روز باشد و ورزشکار به طرزی حرفه ای تربیت شود. در واقع موضوعات مختلفی باید این پازل را برای یک ورزشکار کامل کند تا روی سکو برود. چون من این پازل را در زمان خودم نداشتم آرزو می کردم ورزشکاران جوانی که بعد از من می آیند داشته باشند.

فدراسیون را از زمین خاکی تحویل گرفتم

در ۸ سالی که صفایی رییس فدراسیون تیروکمان بوده نزدیک به ۱۴ سالن تیراندازی امام محمد باقر (ع) در کشور تاسیس شده، او چنین اظهار می کند: واقعا ورزشکاران تیراندازی با کمان جایی برای تمرین نداشتند و تنها در ورزشگاه آزادی این امکان وجود داشت که آن هم همیشه بسته بود و یا در اختیار ارگان های مختلف قرار می گرفت و ورزشکاران نمی توانستند از آن استفاده کنند. یادم است زمانی که مسئول فدراسیون شدم تیم ملی را از خاکها و خرابه های استادیوم آزادی تحویل گرفتم و تمام تلاشم این بود چالش هایی را که خودم احساس کرده بودم برطرف کنم.

رشته تیروکمان بسیار ناشناخته بود

فدراسیون تیروکمان در آغاز راه امکانات بسیار کمی داشت و حتی برای برگزاری اولین مسابقه اش در تامین کمان با مشکل مواجه شده بود اما به هرحال اولین مسابقه با تیروکمان های قرضی از تلویزیون پخش هم شد. رییس سابق فدراسیون تیرو کمان در ادامه یادآوری می کند: به این ترتیب شروع کردیم به زمینه سازی آشنایی عمومی با رشته تیرکمان. چونکه در آن زمان وقتی من به سازمان تزبیت بدنی می رفتم علامت شمشیر را به من نشان می دادند و می گفتند تیرو کمان همین است.

اگر مردم عادی این موضوع را نمی دانستند چندان تعجب بر انگیز نبود اما جالب اینکه کارشناسان سازمان تربیت بدنی هم نمی دانستند رشته تیر و کمان چیست؟ در حالی که ایرانی های به سه ویژگی مشهور بوده اند تیر اندازی، سوارکاری و راستگویی و به فرزندانشان این سه مهارت را آموزش می دادند اما متاسفانه در گذر زمان به فراموشی سپرده شده بود.

توقع داشتم حرمتم را نگه دارند

صفایی در حال حاضر رییس فدراسیون تیروکمان نیست. اما همچنان دغدغه های این رشته ورزش را دارد و البته دلخور از نحوه رفتاری که با او شده، در توضیح این موضوع عنوان می کند: متاسفانه در حال حاضر برای این که در مسند قدرت بمانیم حاضر هستیم هر دروغی را بگوییم. ورزش جای مردان پاک است وحرمت بزرگ و خدمات پیشکسوتان باید نگه داشته شود. متاسفانه این موضوع در ورزش ما جا نیافتاده. ورزشکاران ما احترام به مربی را نمی دانند. فکر می کنم در یک برهه ای از زمان ۱۰ هزار نفر را در رشته تیرو کمان آموزش دادم و در مدتی که رییس فدارسیون بودم ورزشکاران این رشته از ۱۵ نفر به ۲۵ هزار نفر کماندار افزایش پیدا کرد. اما از کسی نخواستم به خاطر فعالیت هایم قدردانی کنند اما توقع داشتم حرمتم را نگه دارند. در این مدت که دیگر رییس فدراسیون نیستم برچسب های زشت بسیاری به من نسبت داده اند. بنده ای را که زندگی ام را برای کشورم داده ام را می خواهند با این برچسب ها تخریب کنند. می گویند کریم صفایی دستش در دست بیگانگان است.

در دولت قبلی نفر صدو پنجاه و هشتم را بجای نفر هجدهم فرستادند المپیک لندن و دو نفری که سهمیه اشان بود را به دلیل اینکه از من قدر دانی کرده اند کنار گذاشتند. من مجبور شدم به فدراسیون جهانی نامه بزنم و اعلام کنم سهمیه حق این دو نفر است خوشبختانه این دو نفر به المپیک رفتند اما در لندن خود تیم ایرانی ها خیلی این دو کماندار را اذیت کردند.

رییس سابق فدراسیون تیروکمان در ادامه یادآوری می کند: در دوران فعالیت من، نفر اول جهان در رشته کامپوند را ایران به دست آورد. دربازی های آسیایی تمام کشورها در سایت آزادی در مقابل تیم ملی ایران و برگزار کنندگان مسابقات در سال ۲۰۱۲ زانو زدند. متاسفانه همه این موارد نادیده گرفته می شود و کسانی که غیر متخصص اند راجع به نحوه فعالیت من در ۸ سالی که رئییس فدراسیون بوده ام اظهار نظر منفی می کنند. من کریم صفایی شرمنده تمام ملت ایران هستم و نتوانستم تمام آن مواردی را که به مردم و ورزشکارانمان قول داده بودم انجام دهم. اما آیا کسانی که در این زمنیه مدعی هستند و قول هایی داده اند، در این دوسال به انجام رسانده اند.

انتخاب رییس جدید فدراسیون غیرقانونی است

صفایی در حال حاضر رییس فدراسیون تیرو کمان غرب آسیا است و یک NGO به نام «خانواده بزرگ ورزش» را زیر نظر وزارت کشور راه اندازی کرده. وی معتقد است ریاست جدید فدراسیون تیروکمان غیر قانونی است. چرا که دولت نمی تواند در عزل و نصب رییس فدراسیون ها مستقیما دخالت کند و باید مجمعی تشکیل شود اما برای عزل او مجمعی تشکیل نشده و از طرف دولت مستقیما از ریاست فدراسیون عزل شده است.

وی با بیان این موضوع بیان می کند: من چند بار به وزارت ورزش وقت، آقای عباسی نامه زدم اما او اجازه برگزاری انتخابات را به من نداد و یک باره از وزارت ورزش به ما دستور رسید که مربیان کره ای فدراسیون را اخراج کنید و از اول سال۹۱ هم حقوقشان را ندهید. من با این موضوع مخالفت کردم و اجازه خواستم تا بعد از المپیک لندن مربی های کره ای به کارشان ادامه دهند. بعد از آن ساعت ۱۰ شب حمید سجادی؛ معاون وزیر به من اطلاع دادند فردا ساعت ۱۰ صبح مراسم تودیعه و معارفه ام است.

وزارت ورزش با ما همکاری نکرد؛ کارشکنی کرد

بعد از پیروزی انقلاب تا کنون دو فدراسیون توانسته اند اجازه برگزاری مسابقات المپیک و بازی های قهرمانی آسیا را بگیرند، یکی فدراسیون قایقرانی و یکی هم فدراسیون تیرو کمان. زمانی که فدراسیون تیروکمان مشغول برگزاری بازهای آسیایی در تهران بود، وزارت ورزش با این فدراسیون همکاری نکرد این امر یکی از گلایه هایی است که صفایی دارد و می گوید: مسابقات آسیایی در دو گروه مردان و زنان با درجه بالا در تهران برگزار می شد که نه تنها وزارت ورزش در این زمینه با ما همکاری نکرد بلکه مشکلاتی هم برای برگزاری این مسابقات به وجود آورد و از ما خواست مسابقات آسیایی را لغو کنیم غافل از اینکه لغو بازی های آسیایی تبعات سیاسی بسیاری در پی دارد.

رییس سابق فدراسیون تیروکمان در ادامه به راه اندازی مدارس آرش و آذر نیز به عنوان یکی دیگر از مصادیق عدم همکاری وزارت با فدراسیون تیراندازی اشاره کرده و می افزاید: هدف من این بود که یک آکادمی تیر اندازی با کمان در کشور داشته باشیم اما متاسفانه از طرف وزارت ورزش حمایتی نشد و شجاعی؛ رییس فعلی فدراسیون تیروکمان مسوول تعطیلی این آکادمی و برخورد با افرادی که اسم کریم صفایی را می آوردند، شد. من خواهشم از مردم و اصحاب رسانه این است که حتی حرف کریم صفایی را نپذیرید و درباره اش تحقیق کنند کسانی که به راحتی دروغ می گویند، کسانی که آمارهای غلط و غیر واقعی را به رسانه ملی می دهند، بجایی نخواهند رسید.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی